Terazi Beyannamelerinizi Vermeyi Unutmayınız.

4.9.2013 tarihli ve 28755 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan “Tartı Aletleri Muayene Yönetmeliği” hükümleri gereği Ölçü ve ölçü aletlerinin 2 yılda bir muayene edilerek resmi olarak damgalanması gerekmektedir. İki yılda bir muayenesi yapılacak ölçü ve tartı aletlerinin, periyodik muayene ve damgalama işlemleri bildirim verme süresi; 1 Ocak 2020 tarihinde başlayacak olup, 29 ŞUBAT 2020 Cumartesi günü mesai bitiminde sona ermektedir.

  • İdari para cezası ile karşı karşıya kalınmaması için;beyanname formunu doldurarak 29 ŞUBAT 2020 Cumartesi günü mesai bitimine kadar beyan etmeniz durumunda, Beyanlar şirketimiz tarafından kayda alınarak Bilim sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğüne bildirilecektir.
  • Esen Otomotiv San. Ve Tic.Ltd.Şti. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından 4.9.2013 tarihli ve 28755 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan “Tartı Aletleri Muayene Yönetmeliği” hükümleri doğrultusunda. TS 17020 - TSE-HYB 45-HYB-614 ONAYLI. Ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı YSM-45-01 Onaylı yetkilendirilmiş kuruluştur.
  • 30.12.2016 tarihinde yayınlanan yönetmelik gereği 2000 kilograma kadar olan tüm 1-2-3-4. sınıf terazilerin damgalama işlemleri olup yalnızca Sanayi Bakanlığına Bağlı yetkili damga servisleri tarafından yapılmaktadır.
BEYANNAMESİ KABUL EDİLECEK ÖLÇÜ ALETLERİ
  • Tartım kapasitesi 2000 kg’a kadar (2000 kg dahil) tüm elektronik tartı aletleri. (Bakkal, Manav, Market, Kasap, Fırın, Pastane, Nalbur vb. yerlerde kullanılan Teraziler.)
  • I ve II. sınıf tartı aletleri.( Kuyumcu, Eczacı ve Laboratuar Terazileri)
  • Damgalama işlemleri terazinin bulunduğu yerde yapılmakta olup işlem sırasında ücreti elden teslim alınır.
  • Terazi damgalama ücretleri Sanayi Bakanlığı tarafından belirlenmekte olup her sene başında revize edilerek Resmi Gazete’de yayınlanmaktadır.
  • Son haftalarda yaşanan yoğunluktan dolayı terazi başına 3200 TL cezaya maruz kalmamak adına işlemlerinizi son ana bırakmamanızı önemle rica eder, iyi çalışmalar dileriz .
Sınıfı İmal Yılı Markası Modeli Seri No Kapasitesi